Tävlingar Juni

ACKH – 1 Juni Lördag, Sommarcuperna
Ev. Nordanå i Skellefteå – Till anmälan »

JKH – 1 Juni Lördag
Östersund – Till anmälan »

KoKH – 1-2 Juni Lördag – Söndag, Stjärncuperna
Skälby 4H-gård i Kalmar – Till anmälan »

STKH – 1 Juni Lördag
Nora gård i Värmdö – Till anmälan »

SVKH – 1 Juni Lördag INSTÄLLD
i Göteborg – Till anmälan »

VKH – 1 Juni Lördag, Klubbtävling – 30-års jubileum
Stationsområdet, Deje i Forshaga kommun – Till anmälan, anmälan öppen endast för klubbmedlemmar »

WKH – 1 Juni Lördag
Lorensbergaskolans fotbollsplan i Ludvika – Till anmälan »

UKH – 2 Juni Söndag
Umeå – Till anmälan »

ÖLKH – 2 Juni Söndag
Almbyplan i Örebro – Till anmälan »

AKH – 2 Juni Söndag
Arjeplog – Till anmälan »

ACKH – 6 Juni Torsdag
Kyrkholmen i Skellefteå – Till anmälan »

STKH – 6 Juni Torsdag, Nationaldagshoppet
Rådsparken i Huddinge – Till anmälan »

SKH – 8-9 Juni Lördag – Söndag, Breeders Trophy
Frostavallen i Höör – Till anmälan »

ULKH – 9 Juni Lördag, Klubbtävling – Klubbmästerskap
Uppsala i Uppsala – Till anmälan, anmälan öppen endast för klubbmedlemmar »

YKH – 8-9 Juni Lördag – Söndag
Hammarsön i Nyland – Till anmälan »

ACKH – 9 Juni Söndag
Sjöbotten i Skellefteå – Till anmälan »

NVKH – 9 Juni Söndag, Klubbtävling – KM i rakbanan och längdhopp
Göta BK i Västra Götaland – Till anmälan, anmälan öppen endast för klubbmedlemmar »

SVKH – 12 Juni Onsdag, Kvällstävling
i Göteborg – Till anmälan »

STKH – 13 Juni Torsdag, Kvällstävling
Värmdö i Värmdö – Till anmälan »

BDKH – 15 Juni Lördag
Boden – Till anmälan »

JKH – 15 Juni Lördag
Östersund – Till anmälan »

VKH – 15-16 Juni, Lördag-Söndag – Midsommarcuperna
Deje stationsområde i Forshaga – Till anmälan »

STKH – 15 Juni Lördag
Rådsparken i Huddinge – Till anmälan »                                                 

ÖKH – 15 Juni Lördag
Odenvallen i Linköping – Till anmälan »

ÖLKH – 15-16 Juni Lördag – Söndag, Bergslagstrofén
Gräsplanen bredvid minigolfen i Lindesberg – Till anmälan »

ÖSKH – 15-16 Juni Lördag-Söndag, Nationaldagscuperna
Frostavallen i Höör – Till anmälan »

ACKH – 16 Juni Söndag
Ev. Burträsk camping i Skellefteå – Till anmälan »

YKH – 16 Juni Söndag
Kvissleby i Sundsvall – Till anmälan »

NVKH – 18 Juni Tisdag
Göta BK i Västra Götaland – Till anmälan »

HäKH – 19 Juni Onsdag, Kvällstävling
Skidstadion i Hudiksvall – Till anmälan »

MKH – 19 Juni Onsdag, Kvällstävling.
Klippbergens Koloniområde i Eskilstuna – Till anmälan »

ULKH – 19 Juni Onsdag, Kvällstävling
Uppsala i Uppsala – Till anmälan »

ÖLKH – 19 Juni Onsdag, Kvällstävling
Hos Agnes i Fellingsbro – Till anmälan »

ÖSKH – 19 Juni Onsdag, Kvällstävling
Skåne i Skåne – Till anmälan »

STKH – 20 Juni Torsdag, Kvällstävling
Värmdö i Värmdö – Till anmälan »

SKH – 22-23 Juni Lördag – Söndag. Skånska Cuperna
Frostavallen i Höör – Till anmälan »

ACKH – 24 Juni Måndag
Stallet på stämnings i Skellefteå – Till anmälan »

NVKH – 25 Juni Tisdag, Kvällstävling
Ströms Slottspark i Västra Götaland – Till anmälan »

STKH – 25 Juni Tisdag, Kvällstävling. 
Fastebolskolan i Järfälla – Till anmälan

ÖLKH – 25 Juni Tisdag, Kvällstävling
Örebro i Örebro län – Till anmälan »

MKH – 26 Juni Onsdag, Kvällstävling
Klippbergens koloniområde i Eskilstuna – Till anmälan »

VKH – 26 Juni Onsdag, Eftermiddagstävling
Skåre, Karlstad kommun – Till anmälan

BDKH – 27 Juni Torsdag, Kvällstävling
Boden – Till anmälan »

STKH – 27 Juni Torsdag, Kvällstävling
Värmdö i Värmdö – Till anmälan »

ÖKH – 27 Juni Torsdag, Kvällstävling. 
Slatteforsvägen 2 i Linköping – Till anmälan »

ACKH – 29 Juni Lördag
Länsmansgatan 15 i Skellefteå – Till anmälan »

HäKH – 29 Juni Lördag
Hudiksvall – Till anmälan »

KoKH – 29 Juni Lördag
Hos Marita i Jämjö – Till anmälan »

JKH – 29 Juni Lördag
Östersund – Till anmälan »

VKH – 29 Juni Lördag.
Deje stationsområde i Forshaga kommun – Till anmälan »

SKH – 30 Juni Söndag, Lödde Cup
Pålsjöskog i Helsingborg – Till anmälan »

SVKH – 30 Juni Söndag,
i Göteborg – Till anmälan »

ULKH – 30 Juni Söndag
Uppsala i Uppsala – Till anmälan »

Skip to content